همه چیز در مورد زیست نظام جدید از زبان رتبه 958 کنکور

مشاوره ی تخصصی زیست توسط رتبه 958 کنکور
مشاوره ی تخصصی زیست توسط رتبه 958 کنکور

سلام خدمت دانش آموزان عزیز و دوست داشتنی. امیدوارم هرجا که هستید سرحال و پرانرژی و آماده ی رقم زدن بهترین ها برای خودتون باشید.بنده شایان مامندی مشاور و برنامه ریز تحصیلی و رتبه 958 کنکور سراسری امروز میخوام در مورد زیست نظام جدید یعنی از سال دهم به بعد به صورت تخصصی براتون حرف بزنم. توصیه هامو بدقت گوش کنید چون حاصل تجربیات دوران کنکور و فعالیت به عنوان مشاور کنار دانش آموزاست و میتونه واقعا کمکمتون کنه و از سردرگمی نجاتتون بده.

تغیرات زیست نظام جدید:

زیست شناسی:

مهمترین درس برای رشته ی تجربی با ضریب 12. درسیه که خط به خطش میتونه ازش تست طرح بشه و ارتباط عمیقی بین مفاهیمش وجود داره.مهمترین عامل برای نتیجه گیری تو این درس پیاده کردن روش خوب برای مطالعه و داشتن یک منبع خوبه که تمام نکاتی که برای پاسخ دادن به تست ها لازم دارید درون خودش داشته باشه.

که به ترتیب در مورد هردوتا براتون حرف دارم.

روش مطالعه ی زیست شناسی :

برای مطالعه ی زیست شناسی روش های متعددی وجود داره اما میخوام بهترین روش که به روش رتبه برترا مشهوره بهتون معرفی کنم.

زیست درسیه که اول از همه باید بر تمام متن های کتاب درسی مسلط بود پس اولین قدم اینه که از کتاب درسی شروع کنید.

خط به خط کتاب درسی رو بخونید. بعد از اتمام خودتون رو جای یک معلم بزارید و برداشتی که خودتون از مطلب داشتید برای خودتون کنفرانس بدید انگار که یکی کنارتونه و وظیفه دارید مطلب رو بهش بفهمونید. این روش به شدت تو به خاطر سپردن تسلط کامل تاثیر داره.

در مرحله ی بعدی از کتاب کمک آموزشی و جزوه ی معلم بهره میگیریم.

به عنوان یک تکنیک بهتر است برای مطالعه ی هر مبحث نکات منابع آموزشی و جزوه ی مدرسه را یکجا جمع کرده, برروی یک کاغذ بنویسید و به کتاب درسی صفحه ی مربوط به آن مبحث بچسبانید. با اینکار شما کلا یک منبع خواهید داشت و بسیار میتواند مفید باشد.

یکی از خصوصیات زیست ارتباط بین مفاهیم آن است پس سعی کنید هنگام مطالعه ی هر مبحث به مطالب قبلی نیز توجه کنید و خودتان ارتباط بین آنها را پیدا کنید. اگه این مرحله رو به خوبی اجرا کنید به یک زیست دان تبدیل میشید.

گام بعدی هم به تست زنی تعلق دارد

تست زنی برای زیست به چه شکل باشد:

اولا سعی کنید بین آموزش و تست زنی یک یا دوروز فاصله بزارید. قبل از تست زنی اول مطالب رو سریع برای خودتون مرور کنید و بعد برید سراغ تست ها.

در موقع تست زنی تست هایی که به نظر خودتون نکات جالب و جامعب دارند دورشون خط بکشید و در دوران جمع بندی زدن اون تست ها بهترین نوع برای مرور است.

اما در مورد تست زنی هم شما تست ها را یا درست میزنید یا اشتباه

برای تست های اشتباه  اول برید سراغ پاسخ نامه ی تشریحی اگر نکته ای داشت که اونو بلد نبودید اون نکته رو تو جزوه تون یادداشت کنید یا اگر نکته ای داشت که اونو بلد بودید و تو جزوه تون هم هست اما به هر دلیلی یادتون رفته اون نکته رو تو جزوه تون پیدا کنید و کنارش یه علامت هشدار بزنید که باید بیشتر بهش توجه بشه چون فراره.

آخر سر هم دور تست هایی که اشتباه زدید خط بکشید و جلسه ی بعد حتما اونارو از اول بزنید.

 

این در مورد روش مطالعه ی زیست شناسی حالا بریم سراغ منبع خوب

در بازار منابع متعددی برای مطالعه ی زیست وجود دارد اما بهترین آنها که مورد تایید بسیاری از مشاوران مطرح کشور است پکیج زیست شناس حرف آخر است.

داخل این محصول بینظیر هر آنچه که شما برای پاسخ دادن به تست ها حتی سخت ترین تست های ترکیبی نیاز دارید وجود دارد. استفاده از انیمیشن در آموزش و الگو های بینظیر بر خاص بود این محصول افزوده.روش تدریس به گونه ای است که شما با هر بار استفاده از آن مانند آن میماند که سه بار کل زیست رو خونده باشید.

در مرحله ی اول استاد شعبانی اصل مفهوم رو با انیمیشن های بینظیر و الگوی مربوه آموزش میدن و دید کلی رو در اختسار داوطلب قرار میدهند. در وهله ی دوم خط به خط کتاب درسی برای دانش آموز تحلیل میشه و در وهله ی سوم هم وارد تست زنی میشوند و در هنکام حل تمام درسنامه رو مرور و یاداوری میکنند.

چنین محصولی قطعا در هر سطحی که باشید شما را تقویت میکند و در درسی مثل زیست شناسی به اوج میرسید.

برای رزروز این محصول بینظیر همراه تخفیف و دریافت مشاوره ی رایگان کلمه ی (زیست) را به شماره 09120067692 ارسال نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *