عربی حرف آخر و چگونگی رسیدن به درصد بالای 90 در کمتر از یک هفته

سلام دوستان خوبم وقتتون بخیر باشه. امیدوارم که سرحال و پرانرژی باشید و و اونقدر آمادگی داشته باشید که کنکور امسال غوغا کنید و بهترین هارو برای خودتون و خونوادتون رقم بزنید. بنده شایان مامندی مشاور و برنامه ریز تحصیلی و رتبه 958 آزمون سراسری در این مقاله میخوام به صورت مفصل در مورد درس عربی براتون حرف بزنم و در آخر هم بهترین منبع برای آموزش عربی در کشور یعنی عربی حرف آخر رو براتون معرفی کنم و تمام مولفه های رسیدن به موفقیت در این درس رو براتون شرح بدم.

عربی رو کامل بشنسیم:

عربی دومین درس دفترچه ی عمومی با ضریب 2 و دارای بیشترین انحراف معیار در دروس عمومی است به طوری که هر تست آن رتبه ی داوطلب را از 1 تا 800 جابجا میکند.ترتیب سوالات آن در دفترچه سوالات 26 تا 50 است.تایم کلی پاسخگویی به سوالات 18 دقیقه است یعنی به ازای هر سوال 43.2 ثانیه. منبع اصلی طرح سوالات عربی کتاب های عربی دوم و عربی سوم است.

 

بودجه بندی سوالات عربی:

سوال 26 تا 29 : ترجمه ی عربی به فارسی 

سوال 30:عین الخطا

سوال 31: مفهوم

سوالا32 و 33:تعریب

سوال 34 تا 37: درک مطلب

سوال 38 و 39:شکل

سوال 40 تا 42 : تحلیل الصرفی

سوال 43 تا 50 : قواعد

 

عملکرد  داوطلبین در درس عربی در کنکور 96:

تنها 6 درصد از داوطلبین گروه ریاضی و فقط 4 درصد از داوطلیین گروه تجربی قادر بودند تا درکنکور 96 به درصد بالای 50 دست پیدا کنند.

اما واقعا مشکل دانش آموزان  در درس عربی که به جرات میشه گفت یکی از شیرین ترین و آسان ترین درس های کنکور است چیبست؟ حتی درصد پایین در عربی یکی از مشکلات خود من هم بود اما رفته رفته توانایی حل این مشکل را پیدا کردم و عربی سر جلسه ی کنکور یکی از نقطه قوت های من محسوب میشد.

 

طریقه ی رسیدن به درصد بالا در عربی : ویژگی های منبع خوب و برنامه ریزی اصولی

برای دستیابی به درصد بالا در هر درسی دو مولفه نیاز است. یکی منبع خوب و دیگری هم پشتیبانی و برنامه ریزی خوب. این دو مولفه به منزله ی دو بال عمل میکنند و رسیدن به درصد بالا در هر درسی را ممکن میسازند. اما منبع خوب برای عربی چیست؟ مشکل اصلی داوطلبان کنکور این است که نمیدانند باید عربی را از رو چه چیزی بخوانند.

جزوه ی مدرسه که مختص امتحانات تشریحی است و نکات لازم برای حل تست ها را ندارد. کتاب های کمک آموزشی هم شاید قسمت عمده ای از نکات را داشته باشند ولی کامل نیستند و نمیتوانند به تنهایی کافی باشند از طرفی داشتن چند کتاب کمک آموزشی هم حجم مطالب را افزایش میدهد  و باز هم مشکل ساز میشود.کلاس های خصوصی هم هزینه ی زیادی میخواهند و بازهم نیازمند صرف تایم زیادی هستند.منبع خوب منبعی است که تمام هر آنچه که شما برای پاسخگویی به تست های کنکور نیاز دارید داشته باشد یه خصوص نکات لازم برای پاسخ گویی به تست های ترکیبی که در کنکور های اخیر سهم زیادی از سوالات و توجه اصلی طراحان محترم را به خود اختصاص داده اند. از طرفی مهمترین ویژگی یک منبع خوب کم حجم بودن آن است و اینکه مطالب را متناسب با فهم دانش آموز توضیح داده باشد.

 در ادامه میخوام بهترین منبع عربی در کشور رو براتون معرفی کنم, منبع مورد استفاده ی خودم و کلی از رتبه برتر های سالهای گذشته اما قبل از اون بپردازیم به برنامه ریزی خوب. بهترین برنامه را برای درس عربی کسی میتواند در اختیار دانش آموزان قرار دهد که خودش عربی را 100 زده باشد و داخل برنامه هم دوره های آموزش , مرور و تست زنی و حتی شیوه ی تست زنی هم رعایت شده باشد به طوری که متناسب با زمان داوطلب تا آزمون سراسری تنظیم شده باشد و بتواند با روشی اصولی و علمی داوطلب را در زمان باقی مانده تا کنکور به تسلط کامل برساند.

 

عربی حرف آخر بهترین منبع آموزش عربی در کل کشور
عربی حرف آخر بهترین منبع آموزش عربی در کل کشور

بهترین منبع برای آموزش عربی در کل کشور و ویژگی های آن:

از نظر بهترین مشاورین آموزشی کشور و منبع رتبه برتر های سالهای قبل و خود بنده به عنوان کسی که عربی را بالای 90 زد بهترین منبع اموزشی عربی حرف آخر است.

در عربی حرف آخر تمام نکاتی که برای پاسخ دادن به تست های عربی  نیاز دارید به شکل کاملا متفاوت شده است. ترجمه ی عربی که 8 تست را به خود اختصاص میدهد در عربی حرف آخر بدون حفظ لغت و فقط با چند الگوی ساده آموزش داده شده و قسمت عمده ی آموزش در حل تست ها فرا گرفته میشود. کل ترجمه ی عربی در 5 ساعت تدریس شده یعنی با اختصاص 5 ساعت شما 32 درصد عربی را همراه با حل کلیه ی تست ها برای خود تضمین میکنید.

در مرحله ی بعدی وارد قواعد عربی میشویم که با الگو های بینظیر استاد واعظی ترجمه به ساده ترین بیان و با کلی انیمیشن بینظیر آموزش داده شده است. باور میکنید تمام قواعد مربوط به معتلات که در مدرسه حراقل دو ماه به آموزش آنها اختصاص داده میشه در عربی حرف آخر همراه حل و بررسی کلیه ی تست ها در یک ساعت و نیم آموزش داده شده.

استفاده از جدید ترین تکنولوژی آموزشی باعث کاهش تایم آموزش شده و آموزش برپایه ی شهودی سازی و الگو محور در عربی حرف آخر باعث میشود که مخاطب به جای حفظ نکات آنها را درک کند و کاربرد استفاده از آنها را در حل تست ها یاد بگیرد. قسمت سوم آموزش در عربی حرف آخر مختص به سوالات مربوط به درک مطلب و تحلیل الصرفی و شکل است.مطمئنا درک مطلب عربی یکی از دلایل اصلی ناکامی دررسیدن به درصد 100 در این درس است ولی در عربی حرف آخر برای اولین بار برای خواندن درک مطلب الگو ارائه شده و دیگر داوطلب در خواندن متن با کلی لغات نامفهوم دچار مشکل نمیشود و در قسمت آموزش تحلیل الصرفی و شکل هم برای حل سوالات این مباحث یک استراتژی کلی آموزش داده میشود.

داشتن نقشه ی راه در آموزش عربی حرف آخر یک دید کلی به داوطلبان در حل سوالات میدهد و با یک نظم در حل سوالات عربی عمل میکنند از طرفی تمام نکات یک مبحث در قالب یک نقشه ی راه و فقط در یک اسلاید ارائه میشود و دانش آموز با هر بار نگاه کردن به نقشه ی راه تمام نکات آن مبحث را در کمترین زمان ممکن برای خود مرور میکند.باورتون میشه صفر تاصد عربی با حل کلیه ی تست های سراسری فقط در 22 ساعت تدریس شده و مخاطب عربی حرف آخر در این تایم درس عربی به صورت کامل برای خود میبندد و خود را برای رسیدن به بالا ترین درصد در عربی آماده میکند.

تمام این ویژگی ها باعث شده که عربی حرف آخر به پرمخاطب ترین محصول آموزش عربی در کل کشور تبدیل شود.

از طرفی بنده به عنوان مشاور ارشد موسسه برنامه ی حجمی  و مطالعاتی درس عربی که خودم هم از ان استفاده کردم و منطبق با پک عربی حرف آخر تنظیم شده در اختیار شما دوستان عزیز قرار خواهم داد تا بتوانم در رسیدن به موفقیت شما عزیزان نقش اندکی ایفا کرده باشم.

برای سفارش محصول بینظیر عربی حرف آخر و دریافت مشاوره ی VIP  و برنامه ریزی تخصصی همین الان با شماره تماس 09120067692 تماس بگیرید تا با یک برنامه ریزی اصولی شما را تا روز کنکور همراهی کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *