مطالعه دین و زندگی به سبک استاد یوسفیان پور

 مطالعه دین و زندگی به سبک استاد یوسفیان پور

دین و زندگی درسی است که در کنکور سال های اخیر تست هایش بیشتر به صورت مفهومی و پیچیده مطرح شده است پس با توجه به اهمیت این درس باید روش مطالعه دین و زندگی را برای کنکور بلد بود تا بتوان به حداکثر درصد در این درس دست پیدا کرد.  اما چطور می توان به این مهم دست پیدا کرد؟ فردی که تصمیم دارد دین  زندگی را 100 بزند باید به تمامی آیات و متون کتاب مسلط باشد علاوه بر این ها معنی و تفسیر آیات را هم بداند. اگر بخواهیم سوال های دین و زندگی را در قالب بخش های مختلف درس تقسیم بندی کنیم شامل قسمت های زیر می باشد:
 1. تیتر موضوعات
 2. متن درس
 3. آیات و روایات
 4. سایر مطالب و عناوین
برای هر قسمت ممکن است چندین تکنیک مطالعه وجود داشته باشد که مطالعه در این درس را برای داوطلب مثمر ثمر خواهد کرد. در مورد تیتر موضوعات که حفظی و مفهومی است می توان به مطالعه دقیق تیتر های هر درس یا تحلیل و بررسی هر تیتر مبتنی بر اینکه شامل چه مطالب و آیه ای می باشد، پرداخت. در قسمت متن درس که ماهیتی حفظی مفهومی دارد یک روش مطالعه برای شما معرفی میکنم که بسیار مفید خواهد بود که البته نیاز به تلاش و توجه شما در خواندن دارد. این روش شامل 5 مرحله می باشد که در مرحله اول شما باید به فهرست مطالب رجوع کرده و بدانید کتاب شما شامل چه مباحثی  می باشد به طور مثال شما کتاب دین و زندگی سال دوم را می خواهید مورد مطالعه قرار دهید ابتدا فهرست را مشاهده کرده و سپس کتاب را می بندید و در ذهنتان مرور خواهید کرد که این کتاب حاوی این مطالب می باشد پس یک نگاه کلی در مورد اینکه متن مود مطالعه شما چه می باشد داشته اید. در مرحله دوم یک فصل از فصل های داخل کتاب را انتخاب کرده و قبل از این که وارد مطالعه عمیق شویم اصطلاحا آن را روخوانی کرده و کتاب را کناری گذاشته و با خود مرور می کنید که این فصل از کتاب شامل این مطالب بود و سپس در قالب 3 الی 4 خط به صورت اجمالی آن چه را که به یاد دارید بر روی کاغذ می آورید. در مرحله سوم شما وارد مطالعه عمیق می شوید که این در مورد افراد مختلف متفاوت است و ممکن است فردی با یک بار مطالعه مطالب در ذهنش نقش ببندد و فردی بیش از یک بار و دیگری نیاز به چندین بار مطالعه عمیق دارد. مرحله چهارم مرحله ای است که شما باید هر چه در ذهن دارید و آموخته اید تدریس کنید تا مطالب در ذهن تان ثبت شود و در نهایت مرحله آخر که مراجعه به تست های تالیفی و آموزشی می باشد. در قسمت آیات و روایات که باز هم حفظی مفهومی می باشد باید به ترتیب زیر مورد مطالعه قرار گیرد:
 • ترجمه
 • هدف از طرح آیه در درس
 • شناسایی پیام آیه
 • ارتباط بین آیه و متن کتاب درسی
 • ارتباط آیات و روایات و شعرها
 • فهم هدف روایات و متن آن ها و همچنین ارتباط شان با درس

  download

در نهایت به قسمت سایر مطالب و عناوین می رسیم ماهیت این بخش استدلالی و استنباطی می باشد. اما این قسمت را چطور باید مطالعه کرد؟ با تفکر در آیات، اندیشه و تحقیق و تطبیق ها
تحلیل و بررسی آیات و موضوعات مطرح شده و کشف هدف طرح و ایجاد ارتباط بین مفاهیم مختلف
اما اشاره به یک نکته حائز اهمیت است و آن این است که حتما در مطالعه دین و زندگی مرور و تمرین و تکرار داشته باشید منظور از تمرین و تکرار چیست؟ یعنی بعد از مطالعه تست های مربوط را بزنید و در قسمت هایی که مشکل داشتید تکرار زیادی در زدن تست هایش داشته باشید صرفا نه تست های تکراری بلکه از سال های مختلف و از کتاب های کار معتبر استفاده کنید.
دین و زندگی موسسه حرف آخر دارای امتیازهای ویژه ای می باشد که این امتیاز ها به سبب تدریس بینظیر استاد یوسفیان پور می باشد که مطالعه شما برای دین و زندگی کنکور را خیلی راحت تر کرده است. ایشان با استفاده از الگوسازی و تصویر سازی و انیمیشن مطالب را قابل فهم تر کرده اند و با این شیوه مطالب به نیم کره راست شما انتقال یافته که دیگر فراموش نخواهند شد. پیشنهاد می کنم که از دی وی دی های بینظیر استاد یوسفیان پور دیدن کنید چرا که قطعا بعد مشاهده خواهان آن خواهید شد.

در صورت تمایل به مطالعه دین و زندگی کنکور به روش استاد یوسفیان پور و خرید پکیج دین و زندگی می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید:

02166576371
09120047025

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *