چند نکته مهم در رابطه با برنامه ریزی کنکور تجربی

نکات کلی برنامه ریزی کنکور تجربی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان کنکوری عزیز. من سیده اسرا عزیزی هستم مشاور و برنامه ریز مجموعه دینی صد هستم.  امروز میخوام در مورد برنامه ریزی کنکور تجربی باهاتون صحبت کنم در ادامه با ما همراه باشید.

برنامه ریزی کنکور تجربی

مشخص کردن اهمیت مباحث

مشخص کردن اهمیت مباحث را می توان مهم ترین عامل در برنامه ریزی کنکور تجربی برای داوطلبان کنکور دانست زیرا شرایط برنامه ریزی کنکور تجربی به نحوی نیست  که بتوان در تمامی مباحث کنکوری زملن یکسانی برای مطالعه را تخصیص دهید  و بایستی دسته بندی منظمی را از مباحث مهم و نکته خیز کنکوری داشته باشیم تا بتوانیم در طول مدت افق برنامه ریزی کنکور تجربی بهترین نتایج ممکن را بگیریم برای مشخص کردن این مباحث در رشته تجربی و نحوه مطالعه آنها اجازه بدهید بین دروس عمومی و اختصاصی تفاوتی قائل شویم و برای هر کدام نحوه مطالعه را تشریح نماییم.

قبل از تشریح بحث لازم است ذکر کنیم که آزمون های آزمایشی شما در طول سال یکی از مهم ترین عوامل در برنامه ریزی کنکور تجربی می باشند شما می باشد زیرا در آزمون های آزمایشی تقریبا  مشخص است که شما در چه مباحثی ضعف دارید و برای حل چه تست هایی با چالش مواجه می شوید اما باید خاطرتان باشد که آزمون بدون ارزیابی نقش بسیار مهمی را در تخریب برنامه ریزی کنکور تجربی بازی می کند.

داوطلب باید قبل از هر آزمون به نحوی خود را برای جلسه آزمون آزمایشی آماده کند که گویا قرار است در جلسه کنکور سراسری شرکت کند اما از نتیجه آزمون آزمایشی باید به عنوان یک تجربه برای آینده بهره جست خواه در آزمون موفق عمل کرده باشید و خواه ناموفق.

دروس عمومی

ادبیات فارسی: در این درس تمامی تست های قرابت معنایی آزمون های آزمایشی و همچنین کنکور های سال های گذشته را به دقت مطالعه نمایید، مرور لغات انتهای کتب درسی و نیز تاریخ ادبیات از جمله مواردی هستند که می توانند در سفر نیز مطالعه شوند زیرا به طور تمام و کمال حفظی بوده و نیاز چندانی به تمرکز ندارند.

عربی : برای درس عربی توصیه بر مرور آزمون های آزمایشی است زیرا این آزمون ها به طور کامل مباحث را پوشش می دهند اما مرور لغات انتهای کتاب نیز می تواند نکته ای هوشمندانه باشد که تاثیر شگرفی در تثبیت لغات در ذهن خواهد گذاشت. توصیه مشاوران حامی به شما این است که حتما مروری بر نکات دستوری و قواعد عربی ۲ و عربی ۳ داشته باشید تا نکته ای از قلم نیفتد.

دین و زندگی : برای این درس مرور آزمون های آزمایشی و تورق سریع درسنامه های کتاب های تست توصیه می شود.

زبان انگلیسی : برا یاین درس مرور لغات در دستور کار قرار می گیرد، همچنین داوطلبانی که در Reading  ضعیف هستند بایستی به تعطیلات نوروز به چشم یک دوره فوق طلایی نگریسته و تا می توانند در این مبحث تست بزنند.

تذکر: گروه آموزشی حامی پیش تر برای هر یک از دروس کنکوری مقاله ای را تهیه دیده است و نحوه مطالعه دروس مختلف تشریح شده است که در صورت نیاز به مطالعه مقالات فوق می توانید بر روی نام هر درس کلیک کنید.

ادبیات فارسی
عربی
دین و زندگی
زبان انگلیسی

دروس تخصصی

برای دروس تخصصی مسیر شما تقریبا واضح و مشخص است اگر به خاطر داشته باشید در مقالات پیشین تاکید بسیار زیادی بر روی خلاصه نویسی نکات در دروس تخصصی داشتیم پس گام اول شما برای مرور بایستی مطالعه خلاصه هایتان باشد، در قدم بعدی نیز بایستی تست های آزمون های آزمایشی را مرور کنید و همچنین توجه ویژه ای به مباحث نکته خیز و پرتکرار در کنکور سال های گذشته داشته باشید.

اگر در مبحثی احساس ضعف می کنید قبل از آغاز پروسه بالا بایستی زمانی را برای مطالعه درسنامه در آن مبحث در نظر بگیرید به طور خلاصه مباحث زیر پرتکرار ترین مباحث در کنکور های سراسری هستند و معقولانه است که در ایام عید زمان بیشتری را برای آنها در نظر بگیرید.

ریاضیات

دنباله حسابی و هندسی
احتمال
معادله لگاریتمی
تابع
مثلثات ( به ویژه معادله مثلثاتی)
حد و مشتق
انتگرال معین و نامعین
معادلات مجانب
کاربرد مشتق
معادلات هندسه تحلیلی (معدلات هذلولوی ، دایره و سایر مقاطع مخروطی)

فیزیک

حرکت شناسی
دینامیک
الکتریسیته
نور و بازتاب نور
مباحث فیزیک جدید (طول موج ، آزمایش یانگ،فیزیک هسته ای و..)

شیمی

ساختار لوویس
آنتالپی
تعادل و سرعت واکنش ها
آرایش الکترونی و تسلط بر جدول تناوبی
استوکیومتری

 

زیست شناسی

زیست شناسی پیش دانشگاهی

فتوسنتز
تنفس سلولی
ویروس ها
باکتری ها
آغازیان
قارچ ها

زیست شناسی سوم دبیرستان

غده های درون ریز
تولید مثل در گیاهان دانه دار
تولید مثل در گیاهان بدون دانه
دستگاه تولید مثل زن
تقسیم میتوز و میوز

زیست شناسی دوم دبیرستان

ساختار غشا
بافت های گیاهی
اندام های انسان
شش پرندگان
مجاری تنفسی
الکتروکاردیوگرام
مقایسه گردش خون ماهی و …
مقایسه تغذیه ملخ ، ..
گلبول های سفید

نقش منابع و ضرایب دروس در برنامه ریزی کنکور تجربی

قبل از آنکه به سراغ معرفی منابع کنکور تجربی برویم لازم است از ضرایب دروس موثر در کنکور تجربی مطلع شویم برای آگاهی از ضرایب دروس می توانید روی لینک زیر کلیک کنید

 ضرایب کنکور ۹۷ تجربی

آنچه در این فایل قرار داده شده ضرایب دروس زیر گروه یک که شامل رشته های پزشکی و پیرا پزشکی به جز داروسازی می باشد.

ویژگی زیرگروه ۱ کنکور تجربی صفر بودن ضریب درس زمین شناسی است. داروسازی در زیرگروه ۲ کنکور تجربی قرار دارد که کسانی که علاقه مند به داروسازی هستند باید برای درس زمین شناسی هم برنامه ریزی کنند زیرا زمین شناسی در  زیرگروه ۲ ضریب ۳ دارد.

برای دریافت بهترین و تخصصی ترین برنامه ریزی کنکور تجربی و رشته ریاضی بصورت کاملا شخصی و همچنین دریافت بهترین منابع کنکور با ما تماس بگیرید

09120067693

02166572148

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *