راز مطالعه دینی کنکور رتبه های دورقمی افشاء شد

دینی کنکور یکی از پر چالش ترین دروس کنکور بوده که همواره با تغییر سبک سوالات ، داوطلبان را به چالش کشیده است و هر ساله باعث جابجا شدن رتبه های خیلی از داوطلبین شده است ، امروز در سایت دینی صد ، راز مطالعه دو تن از رتبه های برتر کنکور برای شما افشاء خواهد شد :

علیرضا یوسفیان پور

✅ علی بابائیان : رتبه ۱۶ ، پزشکی تهران ، درصد دین و زندگی : ۹۴.۷%

✅ نهال بابائیان : رتبه ۸۴ ، پزشکی شهید بهشتی ، درصد دین و زندگی در گروه تجربی ( ۷۸% ) و در گروه زبان ( ۹۴.۷% )

رمز و راز مطالعه دین و زندگی کنکور از زبان علی و نهال بابائیان :

علی و نهال بابائیان رتبه های دو رقمی کنکور که در کمتر از ۷ دقیقه توانستند دین و زندگی کنکور را بالای ۹۰ بزنند. نه دوستان این یک تبلیغ نیست و این رتبه ها هم الکی نیستند (بر خلاف برخی موسسات). مصاحبه را ببینید تا صداقت این دو داوطلب عزیز را در گفتارشان حس کنید. دین و زندگی کنکور با استاد یوسفیان پور تبدیل به ساده ترین درس شما می شود. جالب است بدانید در کنکور ۹۶ از بین یک میلیون داوطلب فقط ۲۵ نفر ۱۰۰ زدند و تعداد افرادی که فیزیک را ۱۰۰ زده بودند بیشتر از دینی بود.

شما با دینی صد استاد یوسفیان پور نه تنها به درصد بالا می رسید و رتبه خود را بهبود می بخشید بلکه در مدت زمان خیلی کم این کار را انجام می دهید و برای سایر درس ها زمان ذخیره می کنید. تنها مجموعه ای در کشور که خدمات پشتیبانی را به معنای واقعی ارائه می دهد. ما هر دو هفته با شما تماس می گیریم برای رفع اشکال و تحلیل آزمون های آزمایشی را در اختیارتان قرار می دهیم. روش مطالعه دین و زندگی را به صورت دقیق در اختیارتان می گذاریم و برنامه مطالعاتی برایتان ارسال می کنیم. همه این ها با یک هدف انجام می گیرد:

کسب درصد بالای ۹۰ درس دین و زندگی در کمترین زمان ممکن

 

اول از هر چیزی خودتان را معرفی کنید و رتبه و رشته ای که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستید را اعلام بفرمایید.

بنده نهال بابائیان هستم، رتبه ۸۴ منطقه ۱ رشته پزشکی شهید بهشتی.

علی بابائیان هستم رتبه ۱۶ کنکور ۹۶ دانشگاه شهید بهشتی تهران.

از چه طریقی با دینی صد آشنا شدید؟ چگونه با آقای یوسفیان پور آشنا شدید؟

نهال بابائیان: برادرم ۲ سال پیش در همایش های معارفه استاد یوسفیان پور و همایش های ۴ روزه تدریس دینی شرکت کرده بود و خیلی راضی بود. از این طریق با دینی صد و استاد یوسفیان پور آشنا شدم.

علی بابائیان: بنده سال سوم که بودم، از یکی از دوستانم شنیدم که قرار است همایشی در مورد دین و زندگی برگزار شود، از طرفی خودم هم در درس دین و زندگی مشکل داشتم و هرچقدر می خواندم درصدم از ۷۰-۷۵ بالاتر نمی رفت. تصمیم گرفتم یک راه حلی پیدا کنم و در همایش های دینی صد شرکت کردم.

چه عاملی باعث شد در کلاس ها و همایش های استاد یوسفیان پور شرکت کنید؟

نهال بابائیان: من دی وی دی های استاد یوسفیان پور را تهیه کردم و استفاده کردم، چون درصد دینی من در آزمون ها خیلی پایین بود و در اصل نمی دانستم که دینی را باید چگونه بخوانم. شیوه ی خواندن دینی و بخش هایی که باید دقت می کردم را نمی دانستم. برای همین به این نتیجه رسیده بودم که باید از یک منبعی کمک بگیرم. به همین علت دی وی دی های استاد را تهیه کردم.

علی بابائیان: من در سال سوم هرچقدر درس دین و زندگی را مطالعه می کردم، واقعا به آن نتیجه ای که می خواستم نمی رسیدم. درصدهای دیگرم عالی بود ولی دین و زندگی کنکور برایم مشکل شده بود. همین باعث شد در همایش های استاد شرکت کنم که خیلی برایم مفید واقع شد.

به عقیده ی خیلی از داوطلبان دینی کنکور سال ۹۶ سخت بود، همین موضوع را برای دینی ۹۵ هم مطرح می کردند. نظر شما در این مورد چیست؟

نهال بابائیان: بر اساس تدریس هایی که استاد در دی وی دی ها کرده بودند، سوالات کنکور غیر قابل حل نبودند و می شد به سوالات جواب داد. به نظر من تدریس آقای یوسفیان پور به حدی کامل بود که بتوان به سوالات جواب داد و سوالات مشکل به نظر نمی رسیدند.

پس شما با خود استاد هم عقیده هستید که دینی ۹۶ سخت نبود؟

نهال بابائیان: بله درسته.

و شما؟

علی بابائیان: به نظر من دینی کنکور ۹۶ سخت بود، اما برای کسانی که دینی را تاکیدی و مفهومی نخوانده بودند. البته تدریس استاد واقعا شبیه سبک سوالات کنکور بود. و نحوه تدریسشان واقعا عالی بود.

آیا می توان با مجموعه دینی صد استاد یوسفیان پور (همایش ها یا مجموعه های آموزشی تصویری و …) به سوالات دینی کنکور پاسخ داد و به درصد بالا رسید؟ امکانش هست؟ امکان تحقق شعار “در ۴ روز بالای ۹۰ درصد” و یا “با ۱۴ فرمول بالای ۹۰ درصد” هست؟

علی بابائیان: بله، به نظر من با تدریس بی نظیر ایشان، می توان به درصد ۱۰۰ هم رسید.

نهال بابائیان: تدریس ایشان خیلی کامل بود به نظر من. من که دینی را خیلی پایین می زدم، دیدن دی وی دی ها باعث شده بود به نقطه قوتم تبدیل شود و سر جلسه، ترسم از دینی هم بریزد. پس امکان تحقق شعارهایی که گفتید هست.

همانطور که در جریان هستید، سبک سوالات سال ۹۵ و ۹۶ با سوالات سال های ۹۴ و ۹۳ و ۹۲ و … متفاوت بود. آیا این تغییر سبک سوالات تاثیری در روند پاسخ گویی شما به سوالات با دینی صد داشت یا نه؟

علی بابائیان: به نظر من استاد سبک سوالات کنکور ۹۶ را پیش بینی کرده بودند. یعنی تدریس ایشان طوری بود که مطالب را تاکیدی تدریس می کردند. همچنین مطالب خطی را کنار آیات تدریس می کردند که دقیقا در کنکور ۹۶ هم طراحان روی همین موضوع مانور داده بودند و خیلی عالی بود.

نهال بابائیان: سوالات کنکور ۹۶ مفهومی بود ولی سال های قبل (سال ۹۴ و ۹۳ و …) سوالات حفظی بودند و با حفظ کردن مطالب می شد به سوالات جواب داد. ولی چون کنکور ۹۶ خیلی مفهومی بود، مثلا وقتی روی سوال یک قسمتی از آیه را می داد بقیه آیه را خودمان می توانستیم بفهمیم که منظور سوال چیست و آیه به ما چه مطلبی را می رساند. تدریس استاد طوری بود که همه ی این ها را رمزگردانی کرده بود و با دیدن یک قسمتی از آیه می شد بقیه آیه را حدس زد و خیلی آسان می شد جواب داد. تدریس ایشان هر نوع سوالی را پشتیبانی می کند.

 دینی را در کنکور چند درصد زدید؟

علی بابائیان: من در کنکور ۹۶ رشته تجربی، دینی را ۷/۹۴ درصد زدم.

نهال بابائیان: من در کنکور ۹۶ رشته تجربی، دینی را ۸۰ درصد پاسخ دادم. در رشته زبان ۷/۹۴ درصد زدم.

پس یعنی فقط یک سوال را غلط زدید.

طبق بررسی هایی که ما انجام دادیم و دو روز بعد از کنکور، در شبکه آموزش هم این مطلب را مطرح کردیم، مجموعه دینی صد استاد یوسفیان پور با کنکور ۹۶ رشته تجربی، ۹۲ درصد مطابقت داشت. این موضوع را سر جلسه حس کردید؟

علی بابائیان: من سر جلسه کنکور ۹۶، به درس دین و زندگی که رسیدم استرس داشتم که مبادا این درس که یک درس سختی هست، وقت زیادی از من بگیرد و نتوانم برگردم و به سوال های بی پاسخ درس های دیگر برسم. ولی وقتی شروع کردم روی سوالات را خواندم واقعا لذت بردم. سوالات به همان نکاتی اشاره می کردند که استاد در تدریسش اشاره کرده بود. و این باعث شد من با اعتماد به نفس بالایی به سوالات پاسخ دهم.

نهال بابائیان: بله. چون دی وی دی ها کاملا سوالات کنکور را پشتیبانی می کردند و همانطور که گفتم دینی را خیلی ضعیف بودم و بعد از دیدن دی وی دی ها به نقطه قوتم تبدیل شده بود و به نظرم خیلی کامل بود.

خانم بابائیان شما در همایش ها شرکت نکرده بودید. درسته؟ و فقط دی وی دی های استاد را تهیه کرده بودید.

نهال بابائیان: بله درسته.

خانم بابائیان، در عرض چند دقیقه دینی کنکور ۹۶ را ۸۰ درصد زدید در رشته تجربی؟ و در چند دقیقه ۷/۹۴ درصد در رشته زبان زدید؟

نهال بابائیان: ۷ دقیقه. تا عید دینی من خیلی ضعیف بود و درصدم خیلی پایین بود در آزمون ها. ولی بعد از عید که دی وی دی ها را تهیه کردم اصلا تصور هم نمی کردم که بتوانم در عرض ۷ دقیقه دینی را درصد بالا بزنم.

حدود ۲۰ دقیقه تایم برای دینی گذاشته اند، مگر امکان دارد که در عرض ۷ دقیقه بتوان به سوالات جواب داد؟

نهال بابائیان: رمزگردانی هایی که استاد یوسفیان پور برای آیات و حتی متن کتاب کرده بودند،  بخش هایی که واسه متن مهم بودند، همه را طوری رمز گردانی کرده بودند که امکانپذیر شده بود.

چون ما این مطلب را به داوطلبان می گوییم ولی داوطلبان می گویند محال و غیر ممکن است. شما به عنوان فردی که رتبه ۲ رقمی در کنکور کسب کرده اید، در اینجا اعلام می کنید که این امر ممکن است.

نهال بابائیان: بله ممکنه. برای خود من که ممکن شده است.

علی بابائیان: و من در عرض ۶ دقیقه توانستم به درصد ۹۴/۷ برسم و توانستم ۱۱ دقیقه از درس دینی را به بقیه درس های عمومی اختصاص دهم. و این یک نکته خیلی مثبت بود.

پس فکر کنم شما رکورد زدید در ۶ دقیقه. جواب دادن به ۲۵ سوال در ۶ دقیقه خیلی سخت هست. نظر شما در این مورد چیست که داوطلبان می گویند امکان ندارد؟

علی بابائیان: به نظر من با رمزگردانی هایی که استاد انجام می دهند، حتی می توان با زمان کمتری هم به این درصد رسید. چون واقعا وقتی روی سوال را مطالعه می کنیم با یک کلمه ای که روی سوال اشاره شده است، داوطلب را راهنمایی می کند به جواب آن تست. به نظر من هر داوطلبی می تواند در هر سطحی هم باشد می تواند به این درصد برسد.

یعنی صرفا با دیدن مجموعه های دینی صد و یا شرکت در همایش ها می توان به این درصد رسید؟ صادقانه جواب بدید.

علی بابائیان: بله من مطمئنم هر داوطلبی حتی در هر سطحی که باشد، می تواند در ۶ دقیقه و حتی کمتر به این درصد برسد.

نهال بابائیان: به نظر من هم کاملا ممکن هست. چون من تا عید درصد دینی ام خیلی پایین بود. یعنی شیوه خواندن دینی را نمی دانستم. می توانید کارنامه های آزمون های قلم چی مرا در سایت قلم چی ببینید. آزمون فروردین من دینی را ۳۵ زده بودم. در این حد بود و واقعا نمی دانستم دینی را چگونه باید بخوانم. کاملا نا امید شده بودم. ۳ ماه مانده به کنکور، درصد من ۳۵ بود. ولی دیدن دی وی دی ها (من در عرض ۱ ماه، هر روز یک دی وی دی را می دیدم)، باعث شد دینی سر آزمون کنکور برای من به نقطه قوت تبدیل شود. باعث شد وقتی رسیدم به دینی، بتوانم سوالات دینی را به عنوان تایم استراحت ۲۵ سوال را به آسانی پاسخ دهم. و درصدم هم زیاد شد.

حالا شما که در عرض ۷ دقیقه و شما که ۶ دقیقه جواب دادید، وقت اضافه را برای چه درسی اختصاص دادید؟

علی بابائیان: من ۱۱ دقیقه که از درس دین و زندگی ذخیره کردم را صرف درس ادبیات و عربی کردم. که این به نظرم مهم ترین نکته موجود در دروس عمومی کنکورم بود که توانستم این وقت را صرفه جویی کنم. اگر این اتفاق نمی افتاد واقعا در درس عربی و ادبیات کم می آوردم.

نهال بابائیان: روی متن عربی و زبان وقت گذاشتم و یکمی هم برا قرابت معنایی ادبیات.

خرید دی وی دی های دینی 100

 در آزمون های آزمایشی درصدتان چطور بود؟

نهال بابائیان: من در آزمون های آزمایشی تا فروردین ماه که دی وی دی ها را ندیده بودم، درصدم خیلی پایین بود. از ۳۵ درصد داشتم تا حداکثر ۶۰ درصد. از ۶۰ درصد بالا نمی توانستم بزنم. ولی بعد از عید که دی وی دی ها را تهیه کردم درصدم از ۸۰ درصد شروع می شد تا ۹۵ درصد. حتی ۱۰۰ درصد هم داشتم در آزمون سنجش و قلم چی.

علی بابائیان: من برای درس دین و زندگی تایم زیادی می گذاشتم. راستش خیلی زحمت می کشیدم ولی درصدم از ۶۵-۷۰ بالاتر نمی رفت. ولی از وقتی از تدریس ایشان استفاده کردم، توانستم در همه ی آزمون ها بالای ۹۰ درصد بزنم. که این نتیجه برای من عالی بود.

در این همایش یا دی وی دی ها، استاد یوسفیان پور دینی را به صورت کامل تدریس کردند؟ یا اصلا تست کار کردند؟

نهال بابائیان: بله، بعد از هر بار که رمزگردانی ها را آموزش می دادند تست های مربوط به آن بخش را برایمان حل می کردند و هم با شیوه ی استفاده از رمزگردانی های تست آشنا می شدیم که چطور باید از آن رمزگردانی ها و شیوه ی تدریس در تست زدن استفاده بکنیم. تست زنی هم سر کلاس داشتند و خیلی هم کامل بود.

شیوه ی حل سوالات چگونه بود؟ مثلا می گفتند بچه ها جواب صحیح این گزینه ۲ و تمام؟

نهال بابائیان: نه، توضیح می دادند بر اساس درسی که بهمون گفته بودند. مثلا در رمزگردانی از یه واژه یا شکلی که استفاده کرده بودند برایمان توضیح می دادند که چگونه از این رمزگردانی استفاده کردند. بعد از اینکه در ۳ یا ۴ تست این را برای ما توضیح می دادند بعد از آن خودمان می توانستیم از آن رمزگردانی ها استفاده کنیم.

ببینید بعضی از اساتید در حل تست ها، پاسخ صحیح را مشخص می کنند و تمام. منظور من این است که این استاد به علت اشتباه بودن بقیه گزینه ها اشاره می کنند که مثلا چرا گزینه ۲ جواب صحیح نیست؟ آقای یوسفیان پور سوالات را اینگونه بررسی می کنند؟

نهال بابائیان: ایشان مثلا می گفتند گزینه ۱ به این علت درست است. گزینه ۲ درست نیست چون آیه آن مربوط به فلان موضوع است. کلید واژه ها را نشان می دادند و کامل توضیح می دادند که کلید واژه موجود در روی گزینه ها مربوط به کدام موضوع است. پاسخ تشریحی کلیه گزینه ها را به صورت کامل توضیح می دادند.

پس تست را به صورت کامل تحلیل و بررسی می کردند.

علی بابائیان: استاد بعد از اینکه هر مطلبی را با تصویرسازی و رمزگردانی هایشان توضیح می دادند بلافاصله سوالات کنکور را حل می کردند. حل سوالات هم اینگونه بود که اول روی سوال را مطالعه می کردند بعد از اینکه به جواب می رسیدند کل سوال، حتی گزینه هایی که نادرست بودند را به طور کامل تحلیل می کردند. که به نظرم این یک نکته ی قوت تدریس ایشان است.

“یادگیری یک بار برای همیشه”، “دینی در ۴ روز بالای ۹۰″، “دینی با ۱۴ فرمول بالای ۹۰” به این ها اعتقاد دارید؟

نهال بابائیان: بله، چون رمزگردانی ها را وقتی ایشان توضیح می دادند هم با شکل توضیح می دادند که باعث می شد این شکل در ذهن آدم بماند. یک مطلب را هم چندین بار تکرار می کردند و به یکبار گفتن اکتفا نمی کردند. و بعد هم نمونه سوالات و تست هایی که می آوردند همه را برایمان توضیح می دادند باعث می شد که از یادمان نرود. من فقط یک هفته به کنکور یک بار رمزگردانی هایی که گفته بودند را مرور کردم و کافی بود.

یعنی من میخواهم این را بپرسم که مثلا “الگوی معاد” و یا “الگوی قضا و قدر”، همین الان هم یادتان هست؟

نهال بابائیان: بله همه اون شکل هایی که برای جهنم بود و وارد شدن به آن و آتش گرفتن و … همه یادمان هست.

علی بابائیان: بله به نظر من، استفاده از رمزگردانی و تصویرسازی و انیمیشن ها بهترین روش برای به خاطر سپردن مطالب حفظی است. استاد هم دقیقا از همین روش استفاده می کنند و به نظرم عالی است.

شما نظرتون در مورد “یادگیری برای همیشه” چی هست؟  در درس دین و زندگی ممکن هست؟

علی بابائیان: بله، من حتی بعد از اینکه در همایش های استاد شرکت کردم مدت مطالعه ی دینی زیاد نبود. در حد مرور کردن بسنده می کردم. چون همه ی مطالب به صورت تازه و کامل در ذهنم بود. همین باعث شده بود که درس دین و زندگی آرامش و اعتماد به نفس خوبی به من بدهد.

بیان استاد چطور بود؟ آیا احساس خستگی می کردید یا نه؟ چون من از بعضی داوطلبانی می شنوم که می گویند حوصله ی خواندن دینی را ندارم. حفظیاتش زیاد است یا مثلا یک استادی درس می دهد که آدم خوابش می برد. استاد یوسفیان پور چطور بود در این مورد؟

نهال بابائیان: تدریس استاد خیلی با انرژی بود. وقتی من از درس خواندن خسته می شدم می گفتم یک دی وی دی دینی نگاه کنم و باعث می شد دوباره انرژی بگیرم و شارژ شوم. و از یک طرف هم خیلی گویا توضیح می دادند و هیچ ابهامی در درس باقی نمی ماند. خیلی با انرژی بودند.

علی بابائیان: استاد یوسفیان پور با تمام انرژی شان تدریس می کردند و این کاملا از نحوه ی بیان مطالبشان معلوم بود. ایشان حتی وقتی تلف نمی کردند. و با تمام انرژی تا آخر تدریس ادامه می دادند. و این به دوره خاصی از تدریس ایشان مربوط نبود. استاد از ابتدا تا انتهای تدریس شان سعی می کردند با انرژی تمام تدریس کنند.

آیا شما آیات را هم حفظ می کردید؟

علی بابائیان: نه خیر. اگر تدریس استاد را ببینید متوجه می شوید که اصلا نیازی به حفظ کردن آیات نیست. چون استاد از رمز گردانی استفاده می کنند. مثلا یک آیه را که می خواهند تدریس کنند کلید واژه ها و واژه های مهم آیه را می گویند  و این باعث می شود وقتی روی سوال را مطالعه می کنیم و کلمه کلیدی را می بینیم بلافاصله جواب سوال به خاطرتان بیاید.

خب در مورد همین رمز گردانی، مثلا می گویند آثار فلان شاعر، بعد ۵ تا اثر دارد. اول اثر ها را می چسبانند به همدیگر و یک کلمه جدید ایجاد می شود. رمز گردانی های استاد یوسفیان پور هم اینگونه بود یا رمزگردانی علمی بود؟

علی بابائیان: رمزگردانی علمی بود. یعنی یک تعداد واژه هایی را مشخص می کردند که کاملا به هم مربوط بودند. و حروف اول این واژه ها مطالب را یک جا جمع می کرد. و این باعث شده بود که وقتی به آن کلمه نگاه می کنیم همه مطالب مربوط به آن کلمه به ذهنمان بیاید. و این یک نکته خیلی مهم از تدریس استاد بود.

نهال بابائیان: رمزگردانی هایشان خیلی علمی بود. یعنی مثلا طوری نبود که بی ربط باشد و مجبور باشیم رمزگردانی را حفظ کنیم. یا رمز دیگری هم برای آن درست کنیم. طوری بود که به همدیگر مربوط بود و خیلی گویا بود. ابهامی در تدریس نبود.

در چند جمله ویژگی های تدریس استاد یوسفیان پور را بگویید؟

نهال بابائیان: پر انرژی، گویا، خلاصه و مفید. تدریس استاد جامع و کامل بود. و کلا همه ی بخش های کتاب را پوشش می داد.

علی بابائیان: تدریس استاد تاکیدی و مفهومی بود. رمزگردانی و تصویرسازی و انیمیشن سازی ها عالی بود. در یک جمله می توان گفت تدریس استاد در درس دین و زندگی بی نظیر است.

شما گفتید حوصله ی دینی خواندن نداشتید و سخت بود برایتان. چرا؟ دینی چگونه درسی است؟ و چطور شد که با تدریس استاد یوسفیان پور به درس دینی علاقمند شدید؟

نهال بابائیان: من شیوه خواندن دینی را نمی دانستم یعنی کلا بلد نبودم به کدام بخش ها باید دقت کنم یا آیه ها را چگونه حفظ کنم و ممکن است از کدام قسمت ها سوال بیاید. ولی استاد یوسفیان پور این موارد را طوری تدریس کردند که همه ی آن بخش هایی را که حتی احتمال نمی دهیم سوال بیاید همه را کامل توضیح دادند و به ما کمک کردند که چگونه این مطالب یادمان بماند بدون اینکه نیاز به حفظ کردن باشد. و بدانیم هدف طراح از طرح سوال چیست. یعنی بتوانیم ذهن طراح را بخوانیم و بتوانیم به سوال جواب دهیم.

مطالب خطی هم آموزش داده شد؟

علی بابائیان: بله، بیشتر استادها تدریسشان این گونه است که اول آیه ها را تدریس می کنند بعد از اینکه آیات تمام شد مطالب خطی را می گویند. که این باعث می شود یک آشفتگی در ذهن دانش آموزها ایجاد شود. ولی استاد یوسفیان پور همان مطالب خطی را می آوردند در کنار آیات تدریس می کردند و این باعث می شد که انسجام مطالب در ذهنمان خوب باشد و همه ی مطالب در یکجا تدریس می شد که به نظرم ویژگی منحصربه فرد تدریس ایشان بود.

نهال بابائیان: بله ایشان بخش های متنی کتاب را با بخش هایی که با آیات مربوط بودند را باهم تدریس می کردند و این باعث می شد ذهن منسجمی داشته باشیم و مطالب به صورت منظم در ذهنمان باشد. و همه ی آنها را پوشش می دادند. هر سوالی که از متن داده میشد را می توانستیم پاسخ دهیم.

 در همایش ها می بینید که استاد یوسفیان پور یک جمع بندی هایی انجام می داد. درسته؟ این جمع بندی ها چگونه بودند؟

علی بابائیان: به نظر من جمع بندی ها طوری بود که همه ی مطالب مهم تدریس شان را شامل می شد. یعنی طوری بود که بعد از اینکه تدریس می کردند برمی گشتند از اول تا آخر مطالب مهم را می گفتند و این باعث می شد که ما بدانیم دقیقا روی کدام مطالب فوکوس کنیم. و این خیلی عالی بود.

نهال بابائیان: در دی وی دی ها هم آخر هر درس جمع بندی داشتند. یک اسلاید آخر برای جمع بندی هر درس داشتند. که در آن مطالب را جمع بندی می کردند و معمولا در آن اسلاید همه مطالب بود و من یک عکس از آن اسلاید آخر عکس می گرفتم و برای مرور از آن اسلایدها استفاده می کردم.

سوال خیلی مهم: قبلا چقدر برای مطالعه ی دینی وقت می گذاشتید؟ بعد از آشنایی با استاد یوسفیان پور چقدر وقت گذاشتید؟

نهال بابائیان: من قبلا خیلی زیاد برای دینی وقت می گذاشتم. یعنی هر روز دینی می خواندم حداقل یک یا یک و نیم ساعتی وقت می گذاشتم. هم می خواندم هم تست می زدم ولی در آزمون ها به درصد درست و حسابی نمی رسیدم. رنج درصدم هم قبلا گفتم. ۳۵ تا ۶۰ درصد بود. ولی بعد از اینکه دینی را از دی وی دی ها استفاده کردم با یک مرور کوتاه قبل از هر آزمون درصد ۸۰ تا ۱۰۰ را می زدم.

علی بابائیان: من قبل از اینکه در همایش های استاد شرکت کنم وقتی دین و زندگی می خواندم شروع می کردم روی کتاب را همینجوری می خواندم. سعی می کردم تک تک کلمات را حفظ کنم. که این وقت خیلی زیادی از من می گرفت. انرژی ام را هم تلف می کرد. وقتی می رفتم تست بزنم می دیدم که اصلا به نکات تستی و کنکوری دقت نکردم. ولی تدریس استاد طوری بود که هم آن کلید واژه ها خیلی به درد می خورد و هم به مطالب مهم تاکید می کردند. و این باعث میشد با انرژی مضاعف بشینم به تدریس ایشان گوش دهم. و این نکته مثبتی بود.

به عنوان کسی که رتبه برتر شده است و دین و زندگی را در رشته زبان ۹۴/۷ درصد و در رشته ی تجربی ۸۰ درصد زده است، چه توصیه ای به بچه ها دارید؟

نهال بابائیان: به نظر من هیچوقت دیر نیست برای شروع کردن به خواندن دین و زندگی. و هروقت بخواهید شروع کنید با انگیزه شروع کنید. و دی وی دی ها خیلی مفید هستند و من خودم که استفاده کردم بعد از عید تهیه کردم (۳ ماه قبل از کنکور). پس نباید به خودتان نا امیدی راه دهید. هیچوقت دیر نیست برای استفاده از دی وی دی ها.

علی بابائیان: به نظر من از تدریس استاد یوسفیان پور حتما استفاده کنید و حتی می توانید دی وی دی های ایشان را تهیه کنید و مطالعه کنید. انشالله بتوانند با تدریس بی نظیر ایشان در کنکور درس دین و زندگی را بترکانند. مطمئن باشید که با تدریس استاد یوسفیان پور، می توانید در درس دین و زندگی به درصد عالی برسید.

 یک سری از بچه ها دو دل هستند که در همایش های جمع بندی ما که دو روز است، شرکت کنند. توصیه شما برای آنها چیست؟

علی بابائیان: من خودم قبل از اینکه در همایش های استاد شرکت کنم اولش نمی خواستم شرکت کنم چون فکر می کردم واقعا وقتم تلف خواهد شد و امکان ندارد در دو روز دین و زندگی را تدریس کرد. ولی بعد از اینکه با توصیه مادرم در همایش ها شرکت کردم متوجه شدم تدریس ایشان واقعا متفاوت است. ایشان دینی را طوری تدریس می کردند که من وقتی می خواستم سر جلسه آزمون به درس دین و زندگی پاسخ دهم، لذت می بردم و دین و زندگی به درسی تبدیل شده بود که نقطه قوتم بود و سکوی پرتاب من در کنکور بود. به نظر من می توانید با تدریس استاد به هر هدفی که دارند برسید و هیچوقت نا امید نشوید. چون هیچوقت برای یادگیری درس دین و زندگی دیر نشده است. حتما از تدریس استاد استفاده کنید.

نهال بابائیان: به نظر من مفید خواهد بود. چون با توجه به شیوه ی تدریسی که آقای یوسفیان پور دارند، قطعا جمع بندی که ایشان ارائه می دهند حتما مفید است و با هر درصدی هم که باشید بعد از استفاده از تدریس استاد، حتما درصد بالاتری خواهید زد.

دینی صد استاد یوسفیان پور چقدر در کسب رتبه ۱۶ به شما کمک کرد؟

علی بابائیان: به نظر من درس دین و زندگی در کنکور درسی است که نقطه ضعف خیلی از داوطلبان است. یعنی اگر شما بتوانید در درس دین و زندگی به درصد بالایی برسید این می تواند سکوی پرتاب شما باشد. یعنی درس های عمومی طراز شما را از خیلی از داوطلب ها جلو می اندازد. و اگر درس دین و زندگی را به نقطه ی قوت خودتان تبدیل کنید مطمئن باشید که نتیجه کنکور هم که حاصل تک تک دروسی که پاسخ دادید، نتیجه عالی خواهد بود.

نهال بابائیان: خیلی زیاد تاثیر داشت. حتی می توانم بگویم همه ی درصد دینی را مدیون تدریس آقای یوسفیان پور هستم و تاثیری که دروس عمومی روی رتبه کنکور می گذارد بر همه آشکار هست. و برای من خیلی مفید بود.

اگر بخواهید یک جمله به استاد یوسفیان پور بگویید چه می گویید؟

علی بابائیان: استاد یوسفیان پور دوستت دارم. تدریستان بی نظیر است. عالی بود. دستتان درد نکند.

نهال بابائیان: آقای یوسفیان پور دستتان درد نکند واقعا خیلی ممنونم بابت تدریس عالی که دارید.

 خانم بابائیان (مادر نهال و علی بابائیان) چطور شد که بچه هایتان را به همایش دینی صد بردید؟ و یا برای آنها مجموعه آموزشی دینی صد را تهیه کردید؟

خانم بابائیان: همه ی درصدهایشان خوب بود ولی دینی را نمی توانستند خوب بزنند. واقعا مانده بودیم دینی را چکار کنیم. به هر دری می زدم ببینم چکار می توانم بکنم. بعد یک نفر گفت اینجا همایش دینی هست. خودم هم نمی دانستم تدریسشان چگونه است. به پسرم گفتم حتما به همایش برو. ایشان هم گفتند وقتگیر هست. گفتم تو یک بار برو بعد اگر راضی نبودی ادامه نده. رفت برگشت گفت عالی بود. ادامه می دهم. بعد ثبت نام کردند. ۴ روز که گذشت درصدش شد ۱۰۰٫ من واقعا لذت بردم یعنی انگار کلا راحت شدم. عالی بود.  بعد از آن دیدم دخترم افت کرده است. رفتم پرس و جو کردم که می خواهم دخترم هم در همایش شرکت کند. همان سال همایش نبود. سال سوم شرکت کرده بودند. پیش دانشگاهی این ها دیگه آقای یوسفیان پور تبریز نیامده بودند. دی وی دی هایشان را تهیه کردم. همان نتیجه ای را داشت که همایش ها گرفته بودیم. واقعا دست آقای دکتر درد نکند.

شما گفتید خودتان هم در همایش معارفه ی استاد یوسفیان پور شرکت داشتید.

خانم بابائیان: ایشان درسی را تدریس کردند، درس “قضا و قدر” بود. بعد سوالات را که آوردند من آن درس را ۲۰ سال قبل خوانده بودم، سوالات کنکور را که آنجا نوشتند، دیدم خودم هم همه را بلدم. واقعا خودم هم لذت بردم که تدریس واقعا بی نظیر بود. دست ایشان درد نکند. من تشکر می کنم از آقای یوسفیان پور.

چه توصیه ای به والدین دارید؟ با بچه ها چگونه باید برخورد کنند؟

خانم بابائیان: باید بچه ها را باور کنند. وقتی بچه می گوید خوانده ام. یعنی خوانده. مثلا روزایی بود که فردا آزمون قلمچی داشتند. یک روز قبلش برنامه تلویزیون می دیدند. من دیگه باور می کردم که این حتما درسش را خوانده. نیاز به تفریح کوچکی هم دارد. اینگونه شد که نتیجه خوبی هم گرفتم. خیلی از اولیا واقعا فشار می آوردند، هیچ جا نمی روی هیچ کاری نمی کنی. ما رستوران هم می رفتیم. تلویزیون برنامه هم می دیدیم. ولی خودشان بیشتر می خواندند. خودشان می دانند چکار کنند. بهتر است باورشان کنیم. که وقتی می گویند واقعا یک تایم تفریح نیاز دارم، پس واقعا نیاز دارد. من بچه هایم را باور کردم و نتیجه خوب هم گرفتم.

و الان هم به بچه هایتان افتخار می کنید؟

خانم بابائیان: بله حتما.

خب شما بگویید پدر و مادر چقدر شما را در این مسیر کمک کردند؟

علی بابائیان: مادرم در موفقیتم ۹۹ درصد موثر بود. حتی در همین درس دین و زندگی من خودم علاقه ای نداشتم همایش های استاد شرکت کنم. و اصلا از نحوه تدریس ایشان اطلاعی نداشتم و آشنا نبودم. ولی با توصیه مادرم که به من گفت حداقل یک جلسه شرکت کن، نحوه تدریس استاد را ببین. وقتی همایش شرکت کردم دیدم تدریس ایشان واقعا در زمینه دین و زندگی کنکور یک انقلابی بود. چون هیچوقت این گونه تدریسی را حتی در مدرسه خودمان که دبیرهای خوبی داشت ندیده بودم. تدریسشان بی نظیر بود. به نظرم تاثیر به سزایی در موفقیت بچه هایشان دارند. حتما به حرف پدر و مادرهایتان گوش کنید.

نهال بابائیان: مادرم خیلی هوایمان را داشت. وقتی ما به هر مشکلی برمی خوردیم کلاسی نیاز داشتیم جزوه ای، کتابی. حتما برایمان تهیه می کرد. هرجا هم مشکلی می دید سعی می کرد با مشورت همدیگر آن را حل کنیم. پدر و مادرمان واقعا هوای ما را داشتند و هر جا به کلاس یا کتاب یا هر چیزی نیاز داشتیم حتما برایمان تهیه می کردند. همیشه پشتیبانمان بودند هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ درسی. از همه لحاظ واقعا پشتیبانمان بودند. واقعا موفقیتم را مدیون پدر و مادرم هستم.

خانم بابائیان یک سوال چالشی از شما دارم. آیا بچه های شما نابغه هستند؟ آیا سلول های مغزشان با بچه های دیگر متفاوت بود؟ آیا این ها از یک سیاره دیگری آمده بودند که رتبه دو رقمی کنکور شدند یا نه؟

خانم بابائیان: نه خیر. به نظر من هیچ بچه ای نابغه یا چیز غیر عادی نیست. ممکن است که ارثی باشد ولی محیط و خانواده و اراده خود بچه می تواند موثر باشد در موفقیتش. خیلی ها هستند که پدر و مادرشان خیلی هم موفق هستند ولی بچه ها نه. راه درستی نرفتند. یعنی بچه را در راه درست قرار دادن مهم است. مثلا یکی می گفت این خوب هست. ما این را حتما یک امتحان کوچولو می کردیم. بدون بررسی رد نمی کردیم. همین همایش های آقای یوسفیان پور، علی گفت مامان نروم. وقتم را می گیرد. گفتم یک امتحان همایش دو ساعته چیزی نیست. برو راضی نبودی ادامه نده. رفت ولی راضی برگشت. بقیه موارد هم همینطور. ما هیچ چیز را امتحان نکرده و سرک نکشیده ول نمی کردیم. بچه های من خاص نبودند. کمی حمایت نیاز دارند. آدم باید کمی از نیازهای خودش بزند. مثلا مسافرت و رفت و آمدها را محدود کند. و مهم تر از همه باور کردن بچه ها. و این را به بچه القا کنیم که تو می توانی. وقتی بچه این را قبول کرد واقعا می تواند. فکر کنم همه می توانند وقتی راه درست را بروند هر بچه ای می تواند موفق شود. و هر پیشنهادی که می کنند مثلا یک تدریس، امتحانش اشکالی ندارد. وقتی امتحان می کند می بیند بله انطور که فکر می کرده نیست. بدون امتحان رد نکنید. همایش آقای یوسفیان پور را اگر امتحان نمی کردیم اصلا نمی دانستیم کی هستند و چه چیزی می گویند. باورش واقعا سخت است که دینی به آن سختی را تبدیل کند به یک درس نقطه قوت بچه. من ممنونم از آقای یوسفیان پور. یک دانشگاه را می تواند ببرد بالا. من فکر می کنم برای سطح دانشگاه هم آقای یوسفیان پور موثر است.

صحبت نهایی شما با والدین؟ که چکار کنند بچه هایشان موفق شود و یا چگونه محیطی برای بچه فراهم کنند؟

خانم بابائیان: به نظر من بچه شما خاص است. با هیچ کس مقایسه نکنید. یعنی بچه ای که خودش را باور کند و بداند که پدر و مادر هم او را باور کرده و قبول دارند. بچه فلانی فلان کار کرده و فلان کار را نکرده این ها را کنار بگذارید. و بچه را که باور کنید بچه هم خودش را باور می کند. و استعدادهایش شکوفا می شود. بچه ای که خودش را باور کرد می تواند خودش را نشان دهد. میتواند آن چیزی که دارد را ارائه دهد. به نظر من پدر و مادر ها با تو سری زدن، آن چیزی که در بچه هست را خفه می کنند. اگر واقعا می خواهید بچه تان آن چیزی را که دارد نشان دهد و بهترین شود باید آن را باور کنید. و به او القا کنید که تو می توانی. یعنی پدر و مادری که تظاهر کنند بچه این را می فهمد. باید باور باشد. بچه هم باور می کند و میشود آن چیزی که باید بشود. مثلا علی می آمد می گفت مامان فلانی فلان نمره را گرفته. می گفتم مهم نیست. این نمره که تو گرفتی خوبه. قبوله. این بهترینه. این خیلی مهم هست که بچه را باور کنید. اصلا ممکن است ۱۰ نفر از این بهتر باشند. مهم نیست. ما به آن چیزی که می خواستیم رسیدیم. به نظر من برنامه ریزی ما هم خوب بود.

ممنونم از صحبت های خوبتان.

صحبت پایانی با بچه های کنکوری به عنوان رتبه برتر و کسی که موفق شده است؟

نهال بابائیان: اول اینکه به نظرم تدریس آقای یوسفیان پور واقعا ارزشش را دارد که برای آن وقت بگذارید. و روی تدریس شان واقعا کار شده است و خیلی خوب و مفید بود. یکی هم اینکه برای هر هدفی که دارید با پشتکار و با انگیزه و بدون ناامیدی حتما تلاش کنید تا بعدا پشیمان نشوید.

علی بابائیان: اول از همه به خدا توکل کنید بعد خودتان را باور کنید. صرف نظر از اینکه تا حالا چه نتیجه ای گرفته اید چه نتیجه خوب چه نتیجه بد، همه را کنار بگذارید. در این سه ماه باقی مانده تا کنکور همه ی تلاشتان را بکنید و از تدریس استاد هم حتما استفاده کنید. انشالله مطمئن باشید که در کنکور به هر رشته و رتبه ای که می خواهید می رسید. به خودتان شک نکنید .

 

پکیج های دینی صد

خرید پکیج های دینی صد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *